Tofifest, Festiwal Sztuki Faktu i Bella Skyway Festival – zobacz co nas czeka w 2015 roku

W Toruniu każdy miesiąc to kilkanaście wydarzeń sportowych, kulturalnych i naukowych (fot. Łukasz Piecyk)

Tofifest, Bella Skyway Festival, Festiwal Sztuki Faktu oraz Międzynarodowy Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt – te cztery  imprezy w 2015 roku będą promować Toruń na polskiej arenie kulturalnej.

W dniach 23-29 maja w Toruniu odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt. Wydarzenie stworzono z myślą o młodych aktorach i reżyserach, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodowym teatrze.

Bella Skyway Festiwal, organizowany jest w Toruniu od 2009 r. W tym roku zaplanowany został w dniach 25-29 sierpnia. Turyści oraz mieszkańcy grodu Kopernika będą mogli podziwiać świetlne instalacje, widowiska oraz animacje cyfrowe ożywiające zabytkowe budynki toruńskiej starówki..

Impreza z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze rzesze widzów, którzy tłumnie gromadzą się w miejscach pokazów. Szacuje się, że w zeszłym roku podczas pięciu wieczorów zebrało się 300 tys. osób.

Toruń będzie też gospodarzem 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w dniach 17-25 października.

Na początku jednak, już w kwietniu, odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Sztuki Faktu, podczas którego będzie można spotkać się ze znanymi i cenionymi osobistościami związanymi z dziennikarstwem. Podczas ubiegłorocznych Festiwali, do Torunia przyjechali m.in. Tomasz Sekielski, Beata Tadla, Piotr Kraśko i Maria Sepan – dziennikarze TVP.