Tomasz Organek laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Młody artysta nagrodę odbierze podczas grudniowego memoriału (fot. oficjalny profil artysty)

Tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego został Tomasz Organek. Artysta odbierze ją podczas 13. edycji koncertu upamiętniającego lidera Republiki – 13 grudnia w toruńskiej Od Nowie.

Kapituła w składzie: Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiecki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak, Mariusz Składanowski i Jan Wołek – określiła, że „Nagroda dla Tomasza Organka została przyznana za artystyczną wyrazistość i wyjątkową swobodę w poruszaniu się po różnorodnych, często odległych gatunkach muzycznych. W sposób szczególny – za porywający dźwiękowo i dojrzały tekstowo album „Głupi „, będący odważną i intrygującą podróżą do istoty rock’n’rolla, na którym szacunek do muzycznej tradycji, połączony ze szczerością i bezkompromisowością, tworzy na naszej scenie nową artystyczną jakość.”

Podczas grudniowego koncertu wystąpią: Katarzyna Nosowska i Maria Peszek z własnymi zespołami, zagra grupa Variete oraz odbędzie się set kilku wokalistów, wśród których pojawi się Marek Piekarczyk, frontman TSA.

Nagroda upamiętniająca kompozytora tworzącego w Toruniu przyznawana jest młodym artystom za dokonania artystyczne w minionym sezonie. Do tej pory uhonorowano m.in. Piotra Roguckiego (w 2004 r.), Galerię Rusz (2007 r.), Lao Che (2008 r.), Julię Marcell (2011 r.), Melę Koteluk (2012 r.) oraz Misię Furtak (2013 r.).