Toruń na dniach otwartych w sopockiej Ergo Arenie

Współgospodarzem imprezy jest miasto Toruń, do którego po zakończeniu mistrzostw świata trafi bieżnia (fot. sxc.hu)

Dni otwarte sopockiej Ergo Areny będą doskonałą okazją do zobaczenia bieżni lekkoatletycznej, na której rywalizować będą najlepsi lekkoatleci świata. Po mistrzostwach zostanie ona zamontowana na hali widowiskowo-sportowej w Toruniu.

Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja bieżni na której w od 7 do 9 marca rywalizować się będą najlepsi lekkoatleci świata zostanie pokazana 16 lutego, w godzinach 12.00 – 16.00. Na zwiedzających czeka moc atrakcji: bieżnię przetestują dzieci z sopockich szkół startując w sztafecie; wielopokoleniowa grupa „Zdrowych i Aktywnych” programu adresowanego dla mieszkańców Sopotu zaprezentuje radosną Zumbę oraz ćwiczenia Tai Chi; trenująca w SKLA młodzież wykorzysta wyposażenie płyty wykonując trening.

Tego dnia odbędzie się również konferencja prasowa z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i Sopotu Jacka Karnowskiego oraz Ambasadora Halowych Mistrzostw Świata, złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrza Świata w rzucie młotem – Szymona Ziółkowskiego. Po niej został zaplanowany bieg VIP’ów.

Na terenie Ergo Areny Toruń będzie miał swoje stoisko informacyjne, na którym będzie możliwość skosztowania toruńskich pierników a także wypieczenia własnego piernika. Uczestnicy dni otwartych, którzy wezmą udział w toruńskim konkursie, będą mogli wygrać bilety na Eurosport Speedway Best Pairs Cup 2014 – 28 marca w Toruniu. Na monitorach na głównej hali Ergo Areny będzie prezentowany film o Toruniu.

Dzień otwarty Ergo Areny będzie również ostatnią szansą na zakup biletów na mistrzostwa świata i Polski w promocyjnych cenach.