Toruń: „sklep” z narkotykami zamknięty

Fot. policja

Prawie dwa kilogramy narkotyków przejęli policjanci podczas jednej akcji w kilku mieszkaniach na terenie Torunia. W działaniach ropoczętych w czwartek o godzinie 6.00 udział wzięli policyjni antyterroryści.

– Praca policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy nad rozpracowaniem przestępczej grupy związanej z handlem narkotykami trwała kilka miesięcy – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy. – Kryminalni musieli ustalić kto handluje narkotykami na terenie Torunia, a być może także w innych miastach. Informacje, że może to być kilka osób powoli się potwierdzały. Policjanci ustalili, gdzie środki odurzające mogą być magazynowane, a następnie sprzedawane w mieszkaniu pełniącym funkcje „sklepu”.

Ostatecznie zatrzymania zaplanowano na czwartkowy poranek, 16 marca. Nakazy przeszukań i zatrzymań wydał Prokurator Okręgowy z Torunia, z którym policjanci współpracowali od początku tej sprawy. Do działań włączyli się policjanci z Torunia i Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy.

– Policjanci weszli do mieszkań o godz. 6:00 – dodaje rzeczniczka. – Zatrzymali trzech mieszkańców Torunia w wieku 24, 30, 39 lat. W przeszukaniach wykorzystano także policyjne psy przeszkolone do wyszukiwania narkotyków. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg marihuany, ponad 1 kg amfetaminy i ponad 1000 szt. tabletek ekstazy. Zabezpieczono także wagi elektroniczne, woreczki strunowe i zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozliczeń.

Zatrzymanym Prokurator Okręgowy w Toruniu przedstawił zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W piątek do sądu złożono wnioski o aresztowanie trójki podejrzanych. Sąd zdecydował, że wszyscy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

 

Posted Under