Toruń wśród 25 najlepszych polskich marek

W zestawieniu obok Torunia znalazły się takie miasta, jak Kraków czy Zamek w Malborku (fot. Łukasz Piecyk)

Toruń znalazł się w rankingu 25 miejsc i wydarzeń o największym potencjale do budowania silnej marki Polski. Zestawienie przygotował magazyn Brief.

– Toruń swój charakter zawdzięcza przede wszystkim gotyckim budowlom, kościołom i spichlerzom – czytamy w uzasadnieniu. Kojarzony z polskim astronomem, Mikołajem Kopernikiem, jest miejscem wyróżnionym przez UNESCO i wpisanym na jego Listę Światowego Dziedzictwa. Stałym punktem wycieczek jest toruńskie Planetarium i Orbitarium, dzięki którym znacznie można poszerzyć swoją wiedzę astronomiczną. Nadwiślańska panorama miasta została jednym z “Siedmiu Cudów Polski”, a Krzywa Wieża jest nieodłącznym obrazkiem Torunia.

W zestawieniu obok Torunia znalazły się takie miasta, jak: Kraków, Poznań, Oświęcim, Wrocław; miejsca: Puszcza Białowieska, Zamek w Malborku, Zatoka Pucka, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim i Mazury oraz wydarzenia: Tour de Pologne, Open’er Festival, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Audioriver i Camerimage.

– Będąc w Toruniu, należy skosztować tamtejszych pierników, symbolu miasta – dodają autorzy zestawienia.- Aby dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, najlepiej odwiedzić w tym celu dwa miejsca: wystawę “Świat toruńskiego piernika” w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika. Miłośników muzyki klasycznej przyciągają tu festiwale – “Probaltica” czy “Toruń – Muzyka i Architektura”, czyli granie od renesansu aż po współczesność.