„Toruń z Pasją”: spotkaj się z pisarką i scenarzystką związaną z Toruniem

Marika Krajewska projekty związane z filmem w dużej mierze realizuje w Toruniu (fot. oficjalny profil artystki)

Marika Krajniewska – pisarka, scenarzystka związana z Toruniem, będzie gościem III edycji akcji „Toruń z Pasją”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 listopada o godzinie 17.00 przy ul. Bartkiewiczówny 93 w sali 109.

Marika Krajewska projekty związane z filmem w dużej mierze realizuje w Toruniu. Choć mieszka w Warszawie, to nasze miasto nie jest jej obce.

Spotkanie z pisarką odbędzie się pod hasłem „Odnaleźć swojego motyla”. Podczas rozmowy poruszone zostaną tematy literatury, filmu, strachu, nadziei i wiary. Artystka nie pominie również podjęcia tematu „o miłości do pasji”, a także o odnajdywaniu w sobie kolorowego motyla. Jak sama zapowiada, przede wszystkim jednak o dobrych książkach.

Natomiast 16 listopada o godzinie 16.16 Marika Krajniewska spotka się na podwieczorku literackim z czytelnikami w miłej kawiarni Wejściówka, przy pl. Teatralnym 1. W spotkaniu weźmie udział aktorka z teatru Horzycy Matylda Podfilipska, która zaprezentuje fragmenty z tomiku opowiadań Mariki „Okno”.

Marika Krajniewska ma na swoim koncie wygraną w konkursie literackim miesięcznika „Pani” na najpiękniejsze opowiadanie o miłości. Tytułem pierwszej powieści – „Papierowy Motyl” – nazwała również swoje wydawnictwo. Wydała kilka powieści i tomów opowiadań, nominowanych m.in. do literackiej nagrody im. Reymonta. Aktualnie kończy prace nad swoim pierwszym filmem krótkometrażowym „Głód”.