Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Toruń zawalczy o organizację ME, Warszawa zorganizuje Grand Prix 2015
Michał Ciechowski 25 lutego, 2014, 20:24 Sport i rekreacja
Obraz1
Toruń poważnie myśli o organizacji Mistrzostw Europy (fot. speedway.torun.pl)

Według nieoficjalnych informacji, Warszawa z pozytywnym skutkiem zakończyła negocjacje w sprawie organizacji Grand Prix w 2015 roku. Toruń nadal jest w grze, ale licytować nie chce i coraz poważniej myśli o Mistrzostwach Europy.

Oficjalna umowa jeszcze nie została podpisana. Zostały natomiast ustalone najważniejsze warunki. W 2015 roku najlepsi żużlowcy świata zaprezentują się przed 40-tysięczną widownią w Warszawie. Za turniej na Stadionie Narodowym stolica zapłaci 1,5 mln zł plus koszty ułożenia sztucznego toru, które mogą wynieść nawet milion złotych.

Ewentualna umowa Warszawy z BSI może mieć spore znaczenie dla Torunia i dalszych losów dużych turniejów na Motoarenie. Informowaliśmy już, że miasto od kilku miesięcy toczy rozmowy z BSI na temat przedłużenia kończącej się w tym roku umowy.

Aktualnie Toruń płacił około 2 milionów zł za jeden turniej, a w przypadku nowego kontraktu na lata 2015-2017 oferuje milion i ani złotówki więcej. Zupełnie inaczej patrzy na to BSI, które zażądało podwyżki, do 2,5 mln zł za jedne zawody.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także