Torunianie gorsi w meczu na szczycie, KS Gniezno 7:4 FC Toruń

Była to pierwsza porażka w tym sezonie graczy FC Toruń (fot. FC Toruń)

Po raz pierwszy w tym sezonie zaznali smaku porażki futsalowcy FC Toruń przegrywając z aktualnym vice-leaderem tabeli KS Gniezno 4:7. Drużyna z grodu Kopernika już wcześniej zapewniła sobie awans do Futsal Ekstraklasy.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a obie drużyny za wszelką cenę nie chciały stracić bramki w pierwszych minutach meczu. W 8. minucie spotkania wynik otworzył zawodnik KS Gniezno. Odpowiedź torunian była bardzo szybka, a gola wyrównującego zdobył Michał Wojciechowski. Kolejne gole należały jednak do graczy z Gniezna, którzy prowadzili już 3:1. W 18 minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Mikołajewicz, i była to ostatnia bramka w pierwszej części meczu, która zakończyła się wynikiem 3:2.

Druga połowa była popisem gry miejscowych, którzy w krótkim odstępie czasu powiększyli prowadzenie na wynik 5:2, a w 17 minucie drugiej połowy przypieczętowali zwycięstwo szóstym golem. Pod koniec spotkania padły jeszcze trzy bramki, z czego dwie były autorstwa graczy FC Toruń – Dawida Kawki oraz Michała Suchockiego.

Mimo porażki zawodnicy FC Toruń pozostali liderami I ligi. W następnej kolejce zmierzą się we własnej hali z MOKS Białystok.