Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Torunianie na wakacjach
Michał Ciechowski 18 czerwca, 2015, 19:26 Aktualności Miasto
742976_58317520
Jeden z klientów poprosił o wycieczkę do „Analii". Oczywiście w grę wchodziła tylko opcja „All Excuse me” (fot. sxc.hu)

W tym sezonie torunianie najczęściej wybierają Grecję. Największą popularnością cieszą się wyspy Zakynthosoraz Korfu, choć niektórzy woleliby wybrać się do „Torfu”. Najlepiej, aby było tanio i luksusowo. Oto, jak przedstawia się obraz torunianina – podróżnika.

Egipt i Tunezja w tym roku nie są oblegane, w przeciwieństwie do bydgoskiego lotniska, z którego torunianie masowo wylatują  m.in.  na Bałkany. Szukają urokliwych miasteczekigajów oliwnych. Chcą posmakować również rzadko w Polsce spotykanej, prawdziwej greckiej kuchni. Oczekiwania, którym starają się sprostać pracownicy biur podróży oraz rezydenci, są spore.

– Torunianie chcą poznać prawdziwe życie miejsca, do którego się udają – mówi Mariusz Radziejewski, pracownik toruńskiego biura podróży Rainbow Tours.- Chcą, abyśmy zorganizowali im wyjazdy do małych wioseczek w Japonii czy wejście na wulkan. Najbardziej w pamięci zapadła mi jednak pani, której marzyło się przejechać metrem w Meksyku. Uznawane jest ono za najniebezpieczniejszy transport na świecie. Bardzo się zawiodła, żenic jej się nie stało.

Po nabraniu sił na egzotycznych wakacjach torunianie coraz  rzadziej ruszają do składania reklamacji. Jeśli już to  dotyczą one wyżywienie lub obsługi

Zdarzyło się nam pismo, którezawierałoadnotację: brak uśmiechu u obsługi w hotelu – dodaje Radziejewski. – Po powrocie z Indii dostaliśmy również wiadomość od turystów, którzy informowali nas, że w menu hotelowym nie było wołowiny. Nie muszę chyba dodawać, że krowa w Indiach jest zwierzęciem świętym.

Aby uniknąć zawodupo przyjeździe na miejsce,toruńscy turyści sporządzają długie listy wymagań, którespełniać musi trzygwiazdkowy hotel lub dom na wodzie na drewnianych palach. Ten koniecznie musi posiadać Wi-Fi. Niektórzy oczekują przygody jadąc w dzielnice, przed którymi ostrzegają pracownicy biur podróży.

– Bardzo często turyści przekręcają nazwy miejscowości, do których chcą jechać – dodaje Monika Biłka, pracownik biura podróży Rainbow Tours. – Zdarzyły się przypadki, że ktoś chciał polecieć do Hurandyzamiast Hurgady, Analiizamiast Antaliialbo na Fureventure na Kanarach do Czani, które jest miastem Chania. Mylone są także kierunki. Klienci pragną lecieć na Kanary, opisując Karaiby  Karaiby, opisując Kanary.

Po zatwierdzeniu miejsca pobytu, czas wybrać warianty. Bez zastanowienia słychać „All Excuseme” lub „All Exkluska”, zamiast All Inclusive, czyli opcji wyżywienia bez ograniczeń. Jeżeli chodzi o próbę „cięcia kosztów”, torunianie bardzo chętnie odmładzają własne dzieci.

– Często zdarza się zaniżanie wieku dziecka – trzy lub trzynastoletniego, gdyż zniżki dotyczą osób poniżej dwóch i dwunastu lat – dopowiada Biłka. – Wszystko wychodzi na jaw przy dokonywaniu rezerwacji, kiedy trzeba podać dokładną datę urodzenia pociechy. A dzieci odmładzane są nawet o półtora roku.

Po powrocie torunianie od razu zmierzają do biura podróży, aby opowiedzieć o atrakcjach, jakie im się przydarzyły.

– Klientka już następnego dnia po powrocie przyszła do nas i opowiedziała, że w Gambii została zaproszona na prawdziwą gambijską imprezę – mówi kobieta. – Zaprzyjaźniła się z hotelową sprzątaczką, która zabrała jej całą rodzinę na wesele. Jako jedyni biali, byli bardzo rozpieszczani. Torunianie uwielbiają pokazywać nam także zdjęcia ze swoich podróży. Przynoszą na pendrive’achtysiąc lub dwa tysiące zdjęć i chcą, żebyśmy oglądali. A każdego roku zdarza się takich osób kilkanaście. Zobaczymy, co przyniesie zbliżający się sezon.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także