Torunianin zniszczył przystanek i elewacje w Brodnicy

Po analizie nagrania dostarczonego policjantom, funkcjonariusze wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa (fot. Łukasz Piecyk)

Zniszczenie przystanku autobusowego i 14 elewacji ma na swoim koncie 27-letni mieszkaniec Torunia, którego zatrzymali brodniccy policjanci. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty zniszczenia mienia. Straty oszacowano na prawie 18 tysięcy złotych.

-W ujawnieniu wandala pomogło nagranie umieszczone w internecie przez jednego z mieszkańców Brodnicy – relacjonuje asp. Agnieszka Łukaszewska, z brodnickiej policji. – Mundurowi zainteresowali się filmem, dostępnym na popularnym portalu i dotarli do jego autora. Ten pokazał im pełną wersję nagrania.

Policjanci ustalili i przyjęli zawiadomienia od właścicieli budynków, na których pojawiły się malowidła. Jak się okazało, te same napisy pojawiły się na jednym z przystanków autobusowych i 14 budynkach w mieście.

– Po analizie nagrania dostarczonego policjantom, funkcjonariusze wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa – dodaje Łukaszewska. – Tuż przed minionym weekendem, brodniccy policjanci zapukali do drzwi 27-letniego mieszkańca Torunia, podejrzewanego o niszczenie mienia. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał, że od połowy maja, grasował na terenie Brodnicy i to on nanosił napisy na ścianach budynków.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.