Toruńscy aktorzy zaprezentują się w Rosji

W Teatrze im. Wilama Horzycy „Porucznik z Inishmore” jest trzecią realizacją sztuk irlandzkiego dramatopisarza (fot. nadesłane)

Teatr im. Wilama Horzycy 9 października 2014 r. zaprezentuje spektakl „Porucznik z Inishmore” Martina McDonagha w reż. Any Nowickiej na I Międzynarodowym Festiwalu Martina McDonagha w Permie (Rosja), który potrwa od 7 do 14 października 2014 r.

W Teatrze im. Wilama Horzycy „Porucznik z Inishmore” jest trzecią realizacją sztuk irlandzkiego dramatopisarza po „Kalece z Inishmaan” i „Samotnym Zachodzie”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności przez wiele sezonów.

„Porucznik z Inishmore” to historia Padraica, bojownika Irlandzkiej Armii Wyzwolenia Narodowego (INLA). Podczas gdy on walczy o wolność w Północnej Irlandii, torturując i podkładając bomby, na wyspie Inishmore ktoś zabija jego ukochanego kota, Tomaszka. Christy, Brendan i Joey – nieudolni i gapowaci terroryści, współtowarzysze Padraica z INLA, ściągają go na wyspę. W myśl słów autora, że „w każdej sztuce powinno znaleźć się kilka pistoletów”, w „Poruczniku…” śmierć kota nakręca spiralę niewiarygodnych wydarzeń. Padraic wraca na wyspę, by znaleźć mordercę. Trup ściele się gęsto, krew leje się strumieniami. Ktoś musi za to zapłacić. W „Poruczniku z Inishmore” McDonagh, a razem z nim Ana Nowicka nie szczędzą widzom mocnych wrażeń i dużej dawki humoru.