Toruńscy celnicy razem z CBŚ przejęli nielegalny tytoń

Celnikom udało się odzyskać aż 1,5 tony nielegalnego tytoniu (Fot. KWP)

Niedawno policjanci z CBŚ otrzymali informację o nielegalnym biznesie. Miał on odbywać się na terenie jednej z miejscowości w powiecie chełmińskim. W sprawę odzyskania tytoniu włączyli się funkcjonariusze Izby Celnej w Toruniu.

 

Transport nielegalnego tytoniu przewożony był przez Chełmno. To właśnie tam mundurowi złapali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 28 lat. Na miejscu zabezpieczono 400 kg krajanki i maszynę służącą do jej wyrobu. Toruńscy policjanci wspólnie z celnikami przeszukali też garaż, w którym znaleźli cięte liście suszonego tytoniu.

– Skrupulatna analiza zgromadzonych informacji pozwoliła na namierzenie kolejnego garażu, który wynajmował kierowca busa.  – mówi nadkom. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy w rozmowie z dziennikarzami Nowości. – Tam policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli około tony tytoniu bez akcyzy.

Mundurowi odzyskali ok. 1,5 tony nielegalnego tytoniu. Jego szacunkowa wartość to 850 tys. złotych. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu chełmińskiego. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także grzywna. Mężczyźni znajdują się pod dozorem policyjnym. Nie wolno im również opuszczać terenu naszego kraju.