Toruńscy policjanci kontrolują punkty sprzedaży alkoholu

Funkcjonariusze odwiedzają miejsca, w których sprzedaje się alkohol (fot. Adam Zakrzewski)

Toruńscy policjanci kontrolują punkty sprzedaży alkoholu w naszym mieście. Akcja ma związek z trwającymi wakacjami. Funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie zakazu sprzedaży napojów alkoholowych i tytoniu nieletnim oraz odpowiednie oznakowanie sklepów.

– Wakacje i czas wolny sprzyjają pokusom – mówi st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Zdarza się, że dla młodzieży jest to okres, w którym próbują używek. Aby zapobiec takim incydentom funkcjonariusze zajmujący się prewencją kryminalną i dzielnicowi z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście kontrolują punkty sprzedaży alkoholu. W tym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili 57 sklepy sprzedające napoje wyskokowe. Policjanci kontrolowali przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu i tytoniu osobom, które nie ukończyły 18 lat.

Podczas całej akcji funkcjonariusze zwracają również uwagę na odpowiednie oznakowanie punktów handlowych. Mundurowi przypominali sprzedawcom o konieczności legitymowania młodych osób i konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów. Policjanci rozwieszali plakaty i przekazali handlowcom ulotki oraz materiały profilaktyczne związane z tą problematyką.

– Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa naszych pociech podczas wakacji – dodaje policjant.