Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Toruńscy policjanci na Motoarenie zorganizowali Dzień Dziecka [zdjęcia]
Tylko Toruń 1 czerwca, 2015, 13:51 997
01cze2015moto (6)
Nie tylko dzieci, ale i dorośli bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia na motocyklu (fot. nadesłane)

W niedzielę toruńscy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na toruńskim stadionie żużlowym. Wszyscy chętni mieli okazję poznać tajniki pracy techników kryminalistyki i popróbować swoich sił w przejściu w alkogoglach i narkogoglach, które w symulują widzenie po spożyciu alkoholu lub narkotykach. Dużym zainteresowaniem cieszył się także policyjny motocykl, na którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

W niedzielę funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego toruńskiej komendy uczestniczyli w plenerowej imprezie zorganizowanej przez Klub Sportowy Toruń na stadionie żużlowym.

– Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji a wśród nich stanowisko prezentujące pracę Policji – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Dużym zainteresowaniem cieszyła się teczka technika kryminalistyki, której zawartość służy policjantom do ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia. Każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę karteczkę ze swoimi liniami papilarnymi. Maluchy bardzo chętnie korzystały z możliwości obejrzenia z bliska motocykla policyjnego, który  wykorzystywany jest w codziennej służbie.

Nie tylko dzieci, ale i dorośli bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia na motocyklu. Oprócz tego dorośli mogli popróbować swoich sił w przejściu w alkogoglach czy narkogoglach, które w przybliżeniu imitują widzenie po spożyciu alkoholu lub narkotykach przez kierującego pojazdem.

Na wszystkich milusińskich czekały słodkie upominki, a także elementy odblaskowe, które będą przypominały dzieciom o bezpiecznym zachowaniu  na drodze.Na miejscu funkcjonariuszom pomagały uczennice z II LO oraz Gimnazjum nr 7 w Toruniu.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także