Toruńscy policjanci wykorzystali błąd bankomatu. Obaj stanęli przed sądem

Toruńscy policjanci świadomie wykorzystali pomyłkę banku. Obu zwolniono z pracy (Fot. Sxc.hu)

Bankomat wypłacał podwójnie, a oni to wykorzystali. Dwaj funkcjonariusze z Torunia usłyszeli wyrok. Sąd bez żadnych wątpliwości stwierdził, że mundurowi są winni kradzieży.

Cała historia rozpoczęła się w maju 2012 roku. 40-letni Jacek. B odkrył, że bankomat PKO BP przy ul. Wyszyńskiego wydaje więcej pieniędzy niż powinien. Maszyna zamiast pięćdziesiątek wydawała banknoty stuzłotowe. Mężczyzna wykorzystał okazję i w niecałe 10 minut podwoił swoje finanse.

Drugi z funkcjonariuszy, 30-letni Krzysztof O., również skorzystał z tej sytuacji. Mężczyzna zrobił 27 wypłat pod rząd i zarobił na tym 2,7 tys. zł więcej, niż mu się należało. Również jego partnerka wykorzystała okazję i zarobiła na błędzie maszyny. Jako jedyna przyznała przed sądem, że w pełni świadomie posłużyła się pomyłką PKO.

Bank powiadomił prokuraturę. Przed sądem podejrzani nie przyznali się do winy. Następnie tłumaczyli się mówiąc, że w ogóle nie zauważyli nadwyżki gotówki.

Krzysztof O. dostał karę grzywny 3,6 tys. zł. Wyrok skazujący sprawił, że  jego kariera w policji się skończyła. Natomiast sprawa Jacka B. została warunkowo umorzona na rok próby. 40-latek także został zwolniony z pracy.

Orzeczenie jest prawomocne.