Toruńska komunikacja miejska z dofinansowaniem

Fot. Adam Zakrzewski/archiwum

W czwartek 3 sierpnia w Ministerstwie Rozwoju podpisane zostaną umowy o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko inwestycji w transport publiczny. Wśród miast, które znalazły się w projekcie, jest także Toruń.

Uroczystość podpisania umów o dofinansowanie projektów transportowych, z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego, rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 12:00 w siedzibie Instytucji Zarządzającej – Ministerstwa Rozwoju.
Tego dnia zostanie podpisanych 10 umów o unijnym dofinansowaniu, które dotyczą projektów transportowych realizowanych w Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Tychach, Zielonej Górze, Poznaniu, Gdyni i Stargardzie.

Przypomnijmy:

spośród 16 województw, najwyższe dofinansowanie otrzymało województwo kujawsko-pomorskie, a w nim Toruń. Całkowita wartość projektu pn. „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – Bit-City II” wynosi 400 mln złotych, a otrzymane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to ponad 195 mln złotych (61% do wartości kwalifikowanej). Projekt Bit-City II zawiera osiem zadań, dzięki którym zostanie usprawniony transport publiczny w Toruniu. Głównym punktem jest tu budowa linii kolejowej na nowe Osiedle JAR.