Toruńska policja zatrzymała sprawcę 13 włamań

Od marca do chwili zatrzymania włamywacz ukradł m.in kilkanaście rowerów, sprzęt elektrotechniczny i elektroniczny a także obrazy.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24. 09) funkcjonariusze  z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 18- latka. Następnego dnia postawiono mu zarzut trzynastu kradzieży z włamaniem, za co może zostać skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór do dyżurnego komisariatu na Podgórzu zgłosił się właściciel mieszkania przy ul. Krasińskiego. Poinformował, że do mieszkania które wynajmuje studentom ktoś się włamał i ukradł wartą kilkaset złotych wieżę stereo. Włamywacz miał dostać się domieszkania za pomocą kluczy, które wcześniej ukradł właścicielowi.

Jeszcze tej samej nocy 18- letni mieszkaniec Podgórza trafił do aresztu, a skradziona wieża wróciła do właściciela. Policjanci podejrzewali chłopaka o dokonanie innych włamań, dlatego wrócili do wcześniej umorzonych postępowań.

Funkcjonariuszom udało się udowodnić, że zatrzymany chłopak od marca włamał się do 12 piwnic na terenie Śródmieścia. Działał on na Osiedlu Dekerta, Chrobrego oraz na Bydgoskim Przedmieściu. Do chwili zatrzymania 18- latek ukradł m.in kilkanaście rowerów, sprzęt elektrotechniczny i elektroniczny a także obrazy.