Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Toruński Caritas prowadzi kolejną akcję zbiórki funduszy dla potrzebującego dziecka. Tym razem czekamy na wsparcie dla małego Mikołaja z poważną wadą serca
oprac. Anna Pławińska 2 listopada, 2013, 12:12 Aktualności
MIKOŁAJ (22)
Caritas Diecezji Toruńskiej stara się zmienić życie cierpiących dzieci (fot. nadesłane)

Mikołaj ma 3 latka, jest naszym największym skarbem. Mieszkamy w Działdowie. Nasz synek przyszedł na świat z bardzo poważną wadą serduszka – niedorozwojem lewej komory.

Pani doktor dodała nam otuchy mówiąc, że wadę można zoperować. Jednak trzeba aż trzy razy. Po to, żeby żył. Po pierwszej operacji uczyliśmy się jeść… I żyliśmy z poważną wadą serca, o której przypominała nam szrama na klatce piersiowej naszego maleństwa oraz częste wizyty w poradni kardiologicznej.

Mikołaj wymagał codziennej rehabilitacji. W styczniu wróciliśmy na oddział kardiologii do cewnikowania serduszka. Wykonano też trudny zabieg, po którym synek mógł swobodnie oddychać. Rano poczuł się jak nowo narodzony. Po miesiącu wróciliśmy do domu.
Druga operacja przebiegła według planu. Niestety nasza radość nie trwała długo – stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. W jedenastej dobie od operacji zaobserwowaliśmy zaburzenia lewej nóżki i rączki syna. Ale poprawiło się.

Wreszcie przed świętami wielkanocnymi zostaliśmy wypisani do domu, żeby jesienią znów wrócić do szpitala. Mikołaj po zabiegu trafił na intensywną terapię. Jego samopoczucie nie było najlepsze. Wyznaczono wstępny termin trzeciej operacji, ale mogła się ona odbyć na specjalnej sali hybrydowej. Okazało się, że termin zabiegu przesuwa się, bo jest dużo oczekujących dzieci.

Mikołaj jest bardzo dzielnym chłopcem. Dużą część swojego życia spędził w szpitalu w Łodzi i jedno z nas musiało zrezygnować z pracy. Synek musi być pod stałą opieką specjalistów. Nie uczęszcza do przedszkola tak jak inni jego rówieśnicy. A my tak bardzo chcielibyśmy, aby bawił się z kolegami, uśmiechał do nich, biegał i płatał figle.

Każdego dnia towarzyszą nam łzy. Nie wiemy, co będzie jutro. Modlimy się o spotkanie na naszej drodze ludzi dobrej woli. Ludzi,
którzy mają wielkie serce i pomogą w ratowaniu serduszka naszego ukochanego synka.

Każdy dzień jest oczekiwaniem na cud. Musimy działać. Stan zdrowia Mikołajka pogarsza się. Zwlekanie z leczeniem grozi poważnymi, nieodwracalnymi komplikacjami serca.

Słyszeliśmy o profesorze Malcu, leczącym w Niemczech. Zgodził się on wykonać operację w klinice w Münster za 150 000 zł. Wydawać by się mogło, że jest ona na wyciągnięcie ręki. Ale nie dla nas…

Nie damy rady pokryć tych kosztów. Dlatego prosimy o pomoc. Tak bardzo liczymy na wsparcie. Każda złotówka zbliży nas do upragnionego celu. Pragniemy, żeby nasz synek bawił się przed domem, mógł normalnie iść do szkoły i rósł jak inni. Aby żył…

Pomoc dla Mikołaja można kierować na: Caritas Diecezji Toruńskiej, ul. Sz. Bydgoska 1,  87-100 Toruń, konto nr 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także