Toruński Rower Miejski nie wystartował

Stacje rowerowe ulokowane będą w 12 miejscach w całym mieście (fot. sxc.hu)

„Toruński Rower Miejski” nie został oddany do użytku. W nocy z piątku na sobotę wandale zdemolowali jedną ze stacji przy dworcu Toruń Główny. Informację o zdarzeniu podano na profilu społecznościowym miasta Torunia.

– Montaż rowerów na pozostałych stacjach został wstrzymany. Rowery, które zostały już zamontowane na razie nie są dostępne do wypożyczenia. (…) Zniszczona została cała elektronika na stacji. Stacja nie może w tym momencie być częścią systemu. System musi być przekonfigurowany na mniejszą ilość stacji. Dodatkowo wykonawca zamiast montować rowery i testować system, spędził dzień w towarzystwie policji na oględzinach. Na części stacji rowery zostały zamontowane. Ponieważ montaż został przerwany system wyłączono – czytamy w komunikacie.

Ostatni termin oddania przedsięwzięcia „Toruńskiego Roweru Miejskiego” wyznaczony był na 1 kwietnia. Przesunięto jednak otwarcie na 12 kwietnia. Nie wiadomo, o ile teraz opóźni się start systemu.

Stacje rowerowe ulokowane będą w 12 miejscach: na Rynku Staromiejskim, pl. św. Katarzyny, Rapackiego, Bulwarze Filadelfijskim, przy targu na Szosie Chełmińskiej, bibliotece UMK, na rogu Broniewskiego i Reja, przy basenie przy ul. Hallera, na zbiegu Kwiatowej i Lisiej, na Dworcu Głównym, na Dziewulskiego i pawilonie Maciej.

By skorzystać z systemu trzeba zarejestrować się na stronie Toruńskiego Roweru Miejskiego – trm24.pl. Po wpłaceniu kwoty na utworzone konto, otrzymamy SMS-em nr klienta i PIN. Podając te dane w bezobsługowej stacji będziemy mogli wypiąć rower ze stojaka. Po zakończeniu przejażdżki i wpięciu roweru system rozliczy nasz przejazd.

Ceny za wypożyczenie rowerów nie są jeszcze znane. Wszystkie decyzje uzgadniane są jeszcze z Urzędem Miasta. Według wcześniejszych zapowiedzi pierwsze 20 minut korzystania z TRM ma być darmowe.