Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Toruńska firma wśród „diamentów” w rankingu „Forbesa”
Informacja prasowa 6 lutego, 2015, 20:56 Aktualności Miasto
mosty, fot. Adam Zakrzewski (2)
Ranking premiuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość (fot. Adam Zakrzewski)

Miesięcznik gospodarczy „Forbes” uznał za „diamenty” 121 firm z naszego województwa. Najlepiej w swoich kategoriach wypadły: Hydrapress z Białych Błot, Sits z Brodnicy i Świat Prasy ze Świecia. W zestawieniu znalazła się także firma z Torunia oraz z Białych Błot pod Bydgoszczą.

Plastica – Spółka Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych uplasowała się na 31. miejscu. Odpowiada ona za największy kompleks fabryczny w Kowalewie Pomorskim.

Z samego Torunia w tej kategorii notowane jest tylko jedno przedsiębiorstwo – na 87. miejscu znalazła się firma paliwowa Tank.

W kategorii firm średnich (przychody między 50 mln zł a 250 mln zł) województwo ma 23 przedstawicieli. Wśród nich jest Przedsiębiorstwo Awix Oil z Torunia, które handluje paliwami. Zajęło ono 70. miejsce.

Województwo najlepiej wypadło w kategorii firm o przychodach między 5 mln zł a 50 mln zł. Szóste miejsce w ogólnopolskim zestawieniu zajmuje Hydrapress z Białych Błot pod Bydgoszczą.

Przedsiębiorstwo projektuje i buduje maszyny, m.in. prasy hydrauliczne. W tej kategorii województwo ma 88 przedstawicieli. Wśród nich również znajduje się firma z grodu Kopernika – spółka Laude Smart Intermodal, zajmująca się transportem i logistyką. W swojej kategorii zajmuje 7. miejsce w województwie i 40. w Polsce.

Ranking premiuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Nie ocenia tego subiektywna kapituła, tylko obiektywna matematyka. Pod uwagę brane są tylko sztywne dane finansowe, następnie analizowane przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także