Toruńska firma wśród „diamentów” w rankingu „Forbesa”

Ranking premiuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość (fot. Adam Zakrzewski)

Miesięcznik gospodarczy „Forbes” uznał za „diamenty” 121 firm z naszego województwa. Najlepiej w swoich kategoriach wypadły: Hydrapress z Białych Błot, Sits z Brodnicy i Świat Prasy ze Świecia. W zestawieniu znalazła się także firma z Torunia oraz z Białych Błot pod Bydgoszczą.

Plastica – Spółka Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych uplasowała się na 31. miejscu. Odpowiada ona za największy kompleks fabryczny w Kowalewie Pomorskim.

Z samego Torunia w tej kategorii notowane jest tylko jedno przedsiębiorstwo – na 87. miejscu znalazła się firma paliwowa Tank.

W kategorii firm średnich (przychody między 50 mln zł a 250 mln zł) województwo ma 23 przedstawicieli. Wśród nich jest Przedsiębiorstwo Awix Oil z Torunia, które handluje paliwami. Zajęło ono 70. miejsce.

Województwo najlepiej wypadło w kategorii firm o przychodach między 5 mln zł a 50 mln zł. Szóste miejsce w ogólnopolskim zestawieniu zajmuje Hydrapress z Białych Błot pod Bydgoszczą.

Przedsiębiorstwo projektuje i buduje maszyny, m.in. prasy hydrauliczne. W tej kategorii województwo ma 88 przedstawicieli. Wśród nich również znajduje się firma z grodu Kopernika – spółka Laude Smart Intermodal, zajmująca się transportem i logistyką. W swojej kategorii zajmuje 7. miejsce w województwie i 40. w Polsce.

Ranking premiuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Nie ocenia tego subiektywna kapituła, tylko obiektywna matematyka. Pod uwagę brane są tylko sztywne dane finansowe, następnie analizowane przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.