Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Odnowią przejścia dla pieszych i znaki poziome
Informacja prasowa 9 maja, 2014, 19:23 Aktualności Miasto
fot. Adam Zakrzewski (10)
Umowa ze zwycięską firmą zostanie zawarta do grudnia 2015 roku (fot. Adam Zakrzewski)

Już niebawem na toruńskich ulicach ruszą prace przy odnawianiu oznakowania poziomego. Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych zatarte, wyjeżdżone zebry, linie na jezdniach, strzałki i symbole ścieżek rowerowych zostaną odświeżone i będą dobrze widoczne.

-Wykonywaniem zadania są zainteresowane dwie firmy, które złożyły swoje oferty w ogłoszonym przez nas przetargu.-informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Najtańszą ofertę dało przedsiębiorstwo Robót Drogowych VIA Sp. zo.o. z Brodnicy, wyceniając swoje usługi na 893 595,00 zł. Nieco droższą ofertę, o wartości 908 908,50 zł, złożyła toruńska firma PBDI S.A. Obecnie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym.

Do wykonania będzie 84 tys. m2 oznakowania poziomego. Zwycięska firma w ramach prac wykona trzy rodzaje oznakowania poziomego: cienkowarstwowe (68 tys. m2), cienkowarstwowe odblaskowe (12 tys. m2) i grubowarstwowe (4 tys. m2). W sumie do wykonania będzie 84 tys. m2 oznakowania poziomego. W pierwszej kolejności oznakowanie będzie odnawiane na drogach krajowych i wojewódzkich, potem na gminnych i powiatowych.

Umowa ze zwycięską firmą zostanie zawarta do grudnia 2015 roku. Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu większość prac związanych z odnowieniem nawierzchni będzie realizowana w godzinach nocnych.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także