Odnowią przejścia dla pieszych i znaki poziome

Umowa ze zwycięską firmą zostanie zawarta do grudnia 2015 roku (fot. Adam Zakrzewski)

Już niebawem na toruńskich ulicach ruszą prace przy odnawianiu oznakowania poziomego. Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych zatarte, wyjeżdżone zebry, linie na jezdniach, strzałki i symbole ścieżek rowerowych zostaną odświeżone i będą dobrze widoczne.

-Wykonywaniem zadania są zainteresowane dwie firmy, które złożyły swoje oferty w ogłoszonym przez nas przetargu.-informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Najtańszą ofertę dało przedsiębiorstwo Robót Drogowych VIA Sp. zo.o. z Brodnicy, wyceniając swoje usługi na 893 595,00 zł. Nieco droższą ofertę, o wartości 908 908,50 zł, złożyła toruńska firma PBDI S.A. Obecnie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym.

Do wykonania będzie 84 tys. m2 oznakowania poziomego. Zwycięska firma w ramach prac wykona trzy rodzaje oznakowania poziomego: cienkowarstwowe (68 tys. m2), cienkowarstwowe odblaskowe (12 tys. m2) i grubowarstwowe (4 tys. m2). W sumie do wykonania będzie 84 tys. m2 oznakowania poziomego. W pierwszej kolejności oznakowanie będzie odnawiane na drogach krajowych i wojewódzkich, potem na gminnych i powiatowych.

Umowa ze zwycięską firmą zostanie zawarta do grudnia 2015 roku. Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu większość prac związanych z odnowieniem nawierzchni będzie realizowana w godzinach nocnych.