Tragiczny wypadek na autostradzie A1

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ludwinowo (fot. KMP Włocławek)

Pięć osób zginęło, w wyniku wypadku, do którego doszło na autostradzie A1 w okolicach Włocławka. Do toruńskiego szpitala przetransportowany został kierowca przewróconej ciężarówki, w wbił się samochód osobowy. Trasa w kierunku Łodzi zablokowana jest od godziny 5.00.

– Do zdarzenia doszło w miejscowości Ludwinowo – relacjonuje Małgorzata Jarocka-Krzemkowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – Samochód osobowy uderzył w ciężarówkę leżącą prawdopodobnie w poprzek drogi. Pięć osób nie żyje, a jedna została ranna.

Zdarzenie miało miejsce pomiędzy 203 i 204 kilometrem autostrady A1, ok. 5,5 km za węzłem autostradowym Włocławek Zachód na trasie w kierunku Łodzi. Pojazd marki mazda 626, po zderzeniu z tirem, stanął w płomieniach. Kierowcę auta ciężarowego przewieziono do szpitala w Toruniu. Pasażerów pojazdu osobowego nie udało się uratować.

– Autostrada będzie zablokowana do czasu przeprowadzenia oględzin przez prokuratora i policję, a także usunięcia ciężarówki i ładunku oraz wraku samochodu osobowego – dodaje rzecznik PSP w Toruniu. – Ze wstępnych ustaleń policji, ofiarami tragicznego zdarzenia są mieszkańcy Włocławka. Prawdopodobnie jechali do pracy. O konkretnych przyczynach wypadku jeszcze mówić nie można, choć prawdopodobnie były to złe warunki pogodowe i słaba widoczność.