Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Sprawca zatrzymany [Aktualizacja]

Poszkodowani są małżonkami - kobieta ma 62 lata, a mężczyzna 77 (fot. policja)

Toruńska policja zatrzymała kierowcę skody octavii, który na Szosie Lubickiej potrącił dwie osoby i uciekł z miejsca wypadku. Jak się dowiedzieliśmy, auto wjechało na pasy na czerwonym świetle.

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem. Sprawca z dużą prędkością wyjechał z ul. Przy Skarpie. Skręcał do centrum. Jego samochód wypadł na pobocze i ściął słup reklamowy, następnie wrócił na jezdnię i uderzył w dwoje pieszych na pasach. Starsza para przechodziła przez jezdnię na zielonym świetle. Kierowca po wypadku porzucił auto i zbiegł.

Poszkodowani przewiezieni zostali do jednego z toruńskich szpitali. Oboje są w ciężkim stanie.

[AKTUALIZACJA]

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili w środę do prokuratury i sądu 57- latka, który potrącił małżeństwo na pasach i uciekł. Toruński sąd na specjalnym posiedzeniu w tej sprawie zdecydował się aresztować mężczyznę na przyszłe trzy miesiące. Dzień wcześniej tego mężczyznę zatrzymali brodniccy policjanci na jednej ze stacji benzynowych, na prośbę kolegów funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierowca  skody podczas wykonywania manewru skrętu w Szosę Lubicką  nagle stracił panowanie nad autem i w konsekwencji wjechał na prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych. Na nim potrącił przechodzącą parę małżeńską. Po zdarzeniu kierowca nie zatrzymał się tylko porzucił auto  i pieszo uciekł w kierunku ul. Rydygiera. 61 – letnia kobieta  i jej 77 -letni mąż trafili do toruńskich szpitali.

DSC00484