Tramwaje nie pojadą Aleją Solidarności

Kolejne rewolucje komunikacyjne rozpoczną się już od soboty, 6 sierpnia (fot. archiwum)

Z powodu napraw gwarancyjnych na pasie tramwajowo – autobusowym w dniach od 6 do 14 sierpnia 2016 r. zostanie wstrzymany ruch tramwajów w Al. Solidarności, a autobusy kursować będą ogólnodostępną jezdnią w obu kierunkach z przystankami tymczasowymi wyznaczonymi na wysokości CKK Jordanki.

Ruch tramwajowy:
W nocy z 5/6 sierpnia nie będą kursowały tramwaje linii nocnych 1N i 3N. Za tramwaje wyjadą zastępcze autobusy, które zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

W kierunku Motoareny autobus za tramwaj linii nr 3N pojedzie ul. Mickiewicza i zatrzymywać się będzie za al. św. Jana Pawła II (w zatoce) i za ul. Konopnickiej.

W autobusach za tramwaj linii nocnej obowiązują opłaty za przejazd jak na liniach tramwajowych, tj. normalny – 2,80zł oraz ulgowy – 1,40zł.

W dniach od 6 do 14 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów:
– tramwaje linii nr 1 i 1N pojadą objazdem od ul. Wały gen. Sikorskiego przez Pl. Rapackiego, Bydgoską i Siekiewicza, (powrót przez ul. Broniewskiego i Reja),Rozkłady: 1-Uniwersytet || 1-Olimpijska
– tramwaje linii nr 3 i 3N pojadą odjazdem przez ul. Uniwerystecką.
Tramwaje linii nr 2, 4 i 5 kursować będą bez zmian.

Ruch autobusowy:
Od nocy z 5/6 sierpnia ruch autobusów odbywać się będzie w obu kierunkach zachodnią, ogólnodostępną jezdnią Al. Solidarności a przystanki zostaną zlokalizowane na wysokości CKK Jordanki.

Organizacja ruchu kołowego:
– ruch kołowy ogólny na Al. Solidarności bez zmian z ograniczeniem do jednego pasa przed Pl. Teatralnym, ograniczenie prędkości do 20 km/godz. i zamknięcie kontrapasa rowerowego, 
– wszystkie relacje kołowe zachowane (dojazd do UM i CKK Jordanki), 
– w miejscu parkingu dla autobusów – przystanek autobusów MZK. Na odcinku CKK Jordanki – Pl. Teatralny ruch pod prąd tylko autobusów MZK. Drugi przystanek na torowisku na wysokości dawnej „Damroki”.
– na czas robót sygnalizacja świetlna na Pl. Teatralnym będzie działała w trybie awaryjnym (żółte migające).

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na tramwaje kursujące ul. Uniwersytecką.