Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Triumf Agnieszki Skalniak i Adriana Marca w zawodach Pucharu Polski
Tylko Toruń 13 maja, 2015, 11:41 Sport i rekreacja
Agnieszka Skalniak
Agnieszka Skalniak wygrała jazdę indywidualną na czas i wyścig ze startu wspólnego juniorek (fot. Adam Zakrzewski)

Trzy zwycięstwa odnieśli zawodnicy toruńskiego „Pacifiku” w zawodach Pucharu Polski rozegranych w Gostyniu. Agnieszka Skalniak wygrała jazdę indywidualną na czas i wyścig ze startu wspólnego juniorek. Adrian Marzec popisał się świetnym finiszem w rywalizacji młodzików.

Na trasach wokół Gostynia w województwie wielkopolskim w miniony weekend rywalizowały kolarki i kolarze w kolejnej eliminacji Pucharu Polski. Najpierw w sobotę rozegrano jazdę indywidualną na czas. W rywalizacji open kobiet na dystansie 19 km wygrała Litwinka Ausrine Trebaite (EL-Elko Sport). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), która jednocześnie triumfowała w gronie juniorek. Trzecie miejsce przypadło jej koleżance klubowej Paulinie Brzeźnej-Bentkowskiej.

W niedzielę uczestnicy zawodów rywalizowali w wyścigach ze startu wspólnego. Znakomitą passę podwójnych zwycięstw kontynuują młodzicy TKK Pacific. Po świetnym solowym finiszu wygrał Adrian Marzec (TKK Pacific – UKS Sokół Wielkie Rychnowo), a drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Daniel Śliwka. W zmaganiach juniorów młodszych na dystansie 78 km na trzecim stopniu podium zameldował się Piotr Klimkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Wyścig klasyczny pań w kategorii open na dystansie 78 km wygrała Litwinka Ausrine Trebaite , a tuż za nią uplasowała się na drugiej pozycji Paulina Brzeźna – Bentkowska. Piąta finiszowała Agnieszka Skalniak, tym samym wygrywając  klasyfikację juniorek.

Pisząc o występach toruńskich kolarzy, nie należy zapomnieć  o rozpoczętym niedawno we Włoszech pierwszym z wielkich tourów – 98. Giro d’Italia. Tegoroczny wyścig jest wyjątkowy dla polskich kibiców, ponieważ na starcie stanęła ekipa CCC Sprandi Polkowice z torunianinem Łukaszem Owsianem w składzie. Wychowanek toruńskiego „Pacifiku”  był jednym z bohaterów II etapu z metą w Genui. Łukasz od początku etapu był aktywnym uczestnikiem  5-osobowej ucieczki, dzielnie walczył do końca i jako ostatni z uciekinierów  został doścignięty- na 10 km przed metą. Przypomnijmy, że Łukasz Owsian jako junior „Pacifiku” zdobywał seryjnie tytuły mistrzowskie w jeździe drużynowej i parami razem z obecnym mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim. Miał swój ogromny udział w juniorskich sukcesach „Kwiatka”, będąc jego niezawodnym pomocnikiem.

Piotr Klimkowski


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także