Triumf Elany w meczu inaugurującym nowy sezon

Fot. archiwum / UM Toruń / Elana Toruń

Doskonały początek sezonu piłkarskiego Elany Toruń. W sobotę 19 sierpnia, podczas meczu inaugurującego na własnym boisku toruńska drużyna pokonała Świt Skolwin 1:0. Żółto-niebieskim kibicował prezydent Michał Zaleski, który na trybunach zasiadł w podarowanej koszulce z numerem 1.

– Drodzy zawodnicy Elany macie wszystko: znakomity skład, dobrze przygotowaną kadrę trenerską, bardzo ofiarnych kibiców, to są najlepsi kibice w Polsce, i macie oddanego sobie właściciela klubu. Pan Maciej Jóźwicki przygotowywał ten sezon razem z wami – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Wszyscy jak tu jesteśmy liczymy, że ten sezon to będzie pasmo sukcesów, zwycięstw i radości dla nas kibiców, a dla was satysfakcji. I tej satysfakcji sportowej wam życzę. Dzisiaj obydwu drużynom życzę gry fair play i udanego meczu.

Prezydent Torunia Michał Zaleski otrzymał od prezesa Elany Toruń Jarosław Więckowskiego pamiątkową koszulkę żółto-niebieskich.

– Najważniejsi przyjaciele klubu w takich koszulkach muszą kibicować. Panie prezydencie pozwoli pan, że przekaże koszulkę z numerem 1, nie chce wcale podpowiadać, że to numer miejsca na koniec sezonu – powiedział Prezes Toruńskiego Klubu Piłkarskiego Elana S.A. Jarosław Więckowski.

Nowe koszulki Elany Toruń otrzymali również właściciel klubu Maciej Jóźwicki i drugi współwłaściciel Adam Krużyński.

Piłkarze Elany na własnym boisku zmierzyli się ze Świtem Skolwin. Był to pierwszy w tym sezonie mecz rozegrany przez Elanę na własnym boisku. Elana Toruń rozpoczęła mecz ze Świtem w składzie: Nowak, Górka, Dobosz, Felsch, Kraska, Mysiak, Ciach, Stefanowicz, Kryszak, Tomaszewski i Kopciński. Pierwszy mecz toruński zespól zakończył zwycięstwem Elana – Świt 1:0.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce podopieczni trenera Rafała Góraka pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Piłkarze Świtu przed własną publicznością po emocjonującym meczu pokonali wcześniej GKS Przodkowo 3:2.