Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Trwa przebudowa ulicy Gagarina [Zdjęcia]
Tylko Toruń 6 października, 2014, 21:28 Aktualności Miasto
DSCN7326
Równolegle w ramach przebudowy ulicy Gagarina roboty trwają na ul. Wileńskiej (fot. MZD Toruń)

Trwa przebudowa ulicy Gagarina. Prace są realizowane na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta. Drogowcy rozebrali już starą nawierzchnię jezdni, parkingów i krawężników.

Obecnie trwają prace polegające na wykonywaniu kanalizacji deszczowej. Ustawiane są już pierwsze nowe krawężniki. Kolejnym etapem będzie wykonywanie nowej konstrukcji jezdni i parkingów. Przypominamy, że na czas prowadzonych robót dla kierowców jadących od strony ul. św. Józefa objazd został wytyczony ulicami: Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja.

Równolegle w ramach przebudowy ulicy Gagarina roboty trwają na ul. Wileńskiej. Została tu zerwana stara nawierzchnia i ruszyły prace kanalizacyjne.

Warto wiedzieć:

W ramach zadania wszystkie trzy ulice zmienią swój wygląd. Ulica Gagarina zostanie przebudowana na odcinku 1,2 km, natomiast Krzemieniecka i Wileńska na odcinku 410 metrów. W ramach robót zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodników, zatok autobusowych i miejsc postojowych. Ponadto na ulicy Gagarina zostanie wykonana korekta kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Przebudowa oznacza także poprawę bezpieczeństwa. Na skrzyżowaniu Reja-Gagarina zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Koszt inwestycji to 5.978.339,50 zł. Wykonawca prac, które potrwają do 31.05.2015 r. zajmie się Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także