Trwa przebudowa ulicy Rudackiej

W ramach realizowanego zadania poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego (fot. nadesłane)

Trwa przebudowa ul. Rudackiej w Toruniu. Roboty są realizowane na prawie dwukilometrowym odcinku od ul. Dybowskiej do ul. Otłoczyńskiej.

– Zakres rzeczowy zadania jest bardzo szeroki – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Po przebudowie ulica zyska nową jezdnię, chodniki i drogę rowerową. Zmian doczeka się także pętla autobusowa. W ulicy zostanie ułożona kanalizacja deszczowa, której brak powodował ciągłe odnawianie spękań w nawierzchni. Pojawią się także nowe lampy i zostaną wykonane zjazdy do posesji.

W ramach realizowanego zadania poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz bezpośrednie skomunikowanie tego terenu ze zjazdem z mostu.

-Obecnie na odcinku od ul. Dybowskiej do Szkoły Podstawowej nr 17 ułożyliśmy dwie warstwy nawierzchni-wylicza Marek Fijałkowski, kierownik budowy z ramienia firmy Strabag. Podobny zakres prac wykonaliśmy na odcinku od nowego mostu do ul. Wołodyjowskiego. Na przebudowywanym odcinku usuwane są kolizje teletechniczne i układana jest kanalizacja.
Przebudowa ulicy Rudackiej potrwa do końca maja 2015 roku. Prace kosztują ponad 7,2 mln złotych.