Trwają poszukiwania Remigiusza Baczyńskiego

Policjanci swoje poszukiwania rozpoczęliśmy w rejonie lewobrzeżnym na wysokości Kępy Bazarowej kierując się w dół rzeki w kierunku Czarnowa (fot. policja)

Policjanci nadal poszukują  zaginionego Remigiusza Baczyńskiego . W miniony piątek płetwonurkowie z SAT z KWP Bydgoszcz, a  w sobotę funkcjonariusze Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych KMP w Toruniu przeszukiwali kolejne odcinki nabrzeża i rzeki. Nie natrafiono na żaden dodatkowy ślad wyjaśniający tą sprawę.

W piątek 05.01.2017 policjanci  z Sekcji Antyterrorystycznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy sprawdzali nabrzeże Wisły od strony Majdanów. Ze względu na bardzo trudne warunki zarówno powietrza i wody (silny nurt Wisły i praktycznie zerową widoczność w wodzie) płetwonurkowie sprawdzili kilka miejsc. Wszystko musiało odbywać się jednak przy specjalnej asekuracji z brzegu.

W dniu 06.01.2017 od godz. 10:30 funkcjonariusze Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pomimo trudnych warunków panujących na zewnątrz czyli powietrza i wody wyruszyli  w patrol motorowodny łodzią po rzece Wiśle w celu wykonania poszukiwań śladów, które mógł pozostawić Remigiusz Baczyński,  który w nocy z 30/31 .12.2016 roku wyszedł z  lokalu przy ul. Kopernika w Toruniu i do tej pory nie  wrócił do miejsca zamieszkania

Policjanci swoje poszukiwania rozpoczęliśmy w rejonie lewobrzeżnym na wysokości Kępy Bazarowej kierując się w dół rzeki w kierunku Czarnowa. Przeszukiwali w miarę możliwości nurt rzeki, zakola pomiędzy ostrogami rzecznymi na wysokości Zamku Dybowskiego AZS Popiełuszki, Małej i Wielkiej Nieszawki, rejon Wisły na wysokości ul. Szosy Bydgoskiej do Starego Torunia. W trakcie czynności przeszukiwaliśmy nadbrzeża rzeki, nurt główny oraz poza nurtem, okolice ostróg rzecznych, zarośla przybrzeżne na wyznaczonym odcinku. Z uwagi na ekstremalnie trudne warunki pogodowe tj. płynące z dużym nasileniem kry lodowe, niską temperaturę otoczenia koniecznym było zakończenie użytkowania łódki.

Nadal apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej sprawie o kontakt z numerami 997, 112 lub 56 641 25 70 lub 56 641 25 56.