Trwają prace drogowe na ulicy Gagarina [Zdjęcia]

Równolegle w ramach przebudowy ulicy Gagarina roboty trwają na ul. Wileńskiej (fot. nadesłane)

Zerwana stara nawierzchnia, roboty kanalizacyjne i kostka na parkingach – prace na ulicy Gagarina idą pełną parą. Realizowane są na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta.

– Drogowcy rozebrali już starą nawierzchnię jezdni, parkingów i krawężnik – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. – Obecnie trwają prace obejmujące budowę kanalizacji deszczowej. Ustawiane są krawężniki. Kształtu nabierają miejsca parkingowe, gdzie drogowcy układają kostkę. Następnym krokiem będzie wykonanie nowej konstrukcji jezdni.

Przypominamy, że na czas prowadzonych robót dla kierowców jadących od strony ul. św. Józefa objazd został wytyczony ulicami: Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja.

Równolegle w ramach przebudowy ulicy Gagarina roboty trwają na ul. Wileńskiej. Została tu zerwana stara nawierzchnia i trwają prace kanalizacyjne.

Warto wiedzieć:

W ramach zadania wszystkie trzy ulice zmienią swój wygląd. Ulica Gagarina zostanie przebudowana na odcinku 1,2 km, natomiast Krzemieniecka i Wileńska na odcinku 410 metrów. W ramach robót zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodników, zatok autobusowych i miejsc postojowych. Ponadto na ulicy Gagarina zostanie wykonana korekta kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Przebudowa oznacza także poprawę bezpieczeństwa. Na skrzyżowaniu Reja-Gagarina zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.

Koszt inwestycji to 5.978.339,50 zł. Wykonawca prac, które potrwają do 31.05.2015 r. zajmie się Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia.