Trwają próby do premiery „Nieskończonej historii” w Teatrze im. Wilama Horzycy

„Nieskończona historia” Artura Pałygi, reżyserowana jest przez Małgorzatę Warsicką, laureatkę nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski podczas 3. Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt” (fot. Teatr im. W. Horzycy)

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają intensywne przygotowania do premiery spektaklu „Nieskończona historia” w reż. Małgorzaty Warsickiej.

Premiera zaplanowana została na 16 stycznia 2016r. Wydarzenie odbędzie się na Dużej Scenie o godzinie 19.00.

„Nieskończona historia” Artura Pałygi, reżyserowana jest przez Małgorzatę Warsicką, laureatkę nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski podczas 3. Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt”.

Ceny biletów: normalny – 25 zł, ulgowy – 18 zł, szkolny – 16 zł.

O spektaklu:

Zwykła kamienica. W niej zaprzyjaźnione staruszki, młoda matka, kłótliwa para, suka Aza. Ich życie toczy się tym samym torem, dzień po dniu. Jednocześnie tuż za ich plecami kryje się tajemnica. Nie odstępuje ich ani na krok. Czasem tylko ją przeczuwają, a czasem wyraźniej daje o sobie znać – na przykład wtedy, gdy umiera pani Dworniczkowa.

„Nieskończona historia” jest jak utwór muzyczny spleciony z codziennych spraw ­– zasłyszane w domu, w pracy czy na ulicy, mają swój własny rytm, którego na co dzień nie dostrzegamy. Wspólnego tonu szukają w niej różne postaci i emocje, rozpięte między tym, co śmieszne i wzniosłe, poważne i banalne.

Twórcy z dystansem i humorem szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania, a ich podstawowym narzędziem staje się muzyka – wychodząc od formy barokowego chóru i na radiowej transmisji na żywo kończąc.

Udział biorą: Anna Magalska-Milczarczyk, Ewa Pietras, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jarosław Felczykowski, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski, Bartosz Woźny.