Trzech na „podwójnym gazie”

W poniedziałek policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców (fot. Łukasz Piecyk/archiwum)

Na nic zdają się prośby policjantów o rozwagę za kółkiem. Dowiedli tego w poniedziałek trzej kierowcy, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

-Pierwszy z kierowców zatrzymany został tuż po godzinie 7.00 na Szosie Lubickiej – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Za kierownicą mercedesa siedział 62-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. W trakcie kontroli alkomatem okazało się, że mężczyzna jechał, mając dwa promile alkoholu w organizmie.

Dwie i pół godziny później toruńska drogówka zatrzymała 31-latka kierującego skodą Felicją, u którego probierz wykazał prawie trzy promile. Teraz nietrzeźwi kierowcy staną przed sądem. Grozi im do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek swoją podróż w stanie nietrzeźwym zakończył także 44-latek. Zatrzymany został około godziny 18.00 na moście im. gen. Zawackiej. Kierowca z powiatu węgorzewskiego miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów, orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Lipnie Teraz grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.