„Trzeźwy poranek” – zatrzymano 4 pijanych kierowców

Działania policjantów odbywały się we wczesnych godzinach porannych (fot. sxc.hu)

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatowych i toruńskich zebrał spore żniwo. Zatrzymano czterech mężczyzn pod wpływem alkoholu, nałożono 10 mandatów oraz zabrano 4 dowody rejestracyjne.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w godzinach od 4.00 do 8.30 przeprowadzili w Toruniu i na drogach naszego powiatu akcję prewencyjną „ trzeźwy poranek”. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość prawie 600 osób. Efektem ich służby było zatrzymanie czterech mężczyzn pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu ( mieli nie więcej niż pół promila) a dwóch w stanie nietrzeźwości.
Pierwszego zatrzymał patrol tuż przed godz. 5.00 na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska a Czerwona Droga. 19 -latek z powiatu aleksandrowskiego kierował oplem corsą mając promil alkoholu w organizmu.

Drugiego funkcjonariusze zatrzymali chwilę po godz. 6.00 na Bulwarze Filadelfijskim. 53 – latek z Torunia również kierując oplem corsa miał prawie promil alkoholu w organizmie. Tym dwóm sprawcom oprócz utrat prawa jazdy może grozić do dwóch lat więzienia.

Mężczyźni, którzy popełnili wykroczenie również utracą uprawnienia przynajmniej na najbliższych kilka miesięcy. W sprawie popełnionego przez nich wykroczenia zdecyduje jednak toruński sąd.

W tym samym czasie funkcjonariusze nałożyli również 10 mandatów karnych, głównie za nie zapięte pasy bezpieczeństwa oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Ze względu na stan techniczny pojazdów zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne.