Turnau, Sikorowski i Richard Bona wystąpią na toruńskich Jordankach

Oba wydarzenia to duża dawka dowcipu, wielkich przebojów i magicznego nastroju w mistrzowskim wykonaniu (fot. Łukasz Piecyk)

Wspaniała muzyka okraszona nutką romantyzmu i tajemnicy w wykonaniu wybitnych, krakowskich muzyków, rozbrzmi już 23 lutego w Centrum Kulturalno-Kongresowym na toruńskich Jordankach. Dzień później, na scenie wystąpi Richard Bona, support wykona Eljazz Quintet.

– Kameralna aranżacja fortepianu i gitary oraz występ okraszony autorskim komentarzem w klimacie literackiego kabaretu, to połączenie doskonałe – zapowiada Mieczysław Watza z Impresariatu Artystycznego „Impart”. – Turnau i Sikorowski, podczas koncertu, wykonają zarówno swoje największe przeboje, jak i wiele innych wspaniałych tekstów.

Z toruńskich Jordanek artyści przeniosą gości na słynną krakowską ulicę Bracką, a także poprowadzą ich „Między ciszą a ciszą”. Oprócz tego wybrzmią utwory „Jak kapitalizm, to kapitalizm” oraz „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”.

– „Pasjans na Dwóch” Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua, to opowieść o ich rodzinnym Krakowie, jaki pamiętają z dzieciństwa i młodości – dodaje organizator wydarzenia. – Za pomocą dźwięków artyści opowiedzą o pierwszych miłościach, zdarzeniach i ludziach, którzy są lub byli dla niech ważni.

Dzień później – 24 lutego o godzinie 19.00 przed toruńską publicznością zaprezentuje się Richard Bona – reżyser dźwięku, tworzący autorskie teksty i komponujący muzykę dla duszy.

– Bogaty dorobek artystyczny pozwolił muzykowi osiągnąć sukces między innymi w Paryżu i Nowym Jorku – dodaje przedstawiciel „Impartu”. – Elektryczny styl Bony wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków. Technika, jaką stosuje, pozwala na połączenie „wszystkiego z wszystkim” – balafonu, gitary i wokalu.

Oba wydarzenia to duża dawka dowcipu, wielkich przebojów i magicznego nastroju w mistrzowskim wykonaniu. Bilety na wydarzenia dostępne są w cenach 75 złotych i 95 złotych. Nabyć je można w kasie Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki (Al. Solidarności 1-3), a także on-line: www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl oraz www.abilet.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach można uzyskać pod numerem kontaktowym +48 602-804-329. Organizatorem wydarzenia jest Impresariat Artystyczny „Impart”.