Tymon Tymański gwiazdą „Koncertu pod Gwiazdami”

Tymon Tymański zagra podczas toruńskiego Koncertu pod Gwiazdami (fot. artus.torun.pl)

Przed nami kolejny koncert z cyklu „Koncerty pod Gwiazdami”, organizowany przez Centrum Kultury Dwór Artusa. Dla mieszkańców Torunia wystąpi Tymon Tymański, który zaprezentuje utwory legendarnych The Beatles.

– Tymon Tymański to istny wulkan sceniczny, który przyciąga słuchaczy nowatorstwem brzmień, niesamowitą ekspresją oraz niebanalną osobowością sceniczną – zapowiadają organizatorzy „Koncertu pod Gwiazdami”. – Artysta znany jest m.in z występów w jazzowym bandzie Miłość, czy rockowym Kury, Tymon & The Transistors, choć muzyczne pola po których się porusza, potrafią zaskoczyć nawet jego najwierniejszych fanów.

Dla toruńskiej publiczności muzyk zagra piosenki legendarnych The Beatles. Coś dla siebie znajdą więc nie tylko fani czwórki z Liverpoolu, ale także ci, którzy szukają niezwykłych muzycznych przeżyć.

Tymon Tymański inspiracje do swoich aranżacji czerpie z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, często ocierając się o formalny eksperyment. Tym bardziej warto będzie posłuchać jaki patent na utwory The Beatles znalazł gość tegorocznych Koncertów pod Gwiazdami.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 21.00. Bilety w cenie 20-25 zł nabyć można na stronie internetowej stronie artus.torun.pl.