Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Tymon Tymański i Yach Paszkiewicz w toruńskim Kinie Centrum
Tylko Toruń 5 kwietnia, 2016, 12:05 Kultura i rozrywka
Wydarzenie odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 20.00 (fot. nadesłane)

Toruńskie CSW, w piątek 8 kwietnia o godzinie 20.00, zaprasza do sali kinowej na spotkanie z fenomenem trójmiejskiej sceny alternatywnej lat 80-tych. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć film dokumentalny Yacha Paszkiewicza, który opowiada o postaciach tworzących wyjątkowe środowisko kulturalne i muzyczne Wybrzeża w stanie wojennym.

W programie wieczoru także spotkanie z autorem filmu oraz z jednym z najbardziej charyzmatycznych, oryginalnych i kontrowersyjnych przedstawicieli tego środowiska – Tymonem Tymańskim.

„Historia trójmiejskiej sceny alternatywnej”  – film Yacha Paszkiewicza i Radka Jachimowicza to prawie godzinny dokument o narodzinach zjawiska socjologicznego, muzycznego i artystycznego na Wybrzeżu w latach 1983-1987. Autorzy ustami ponad 50 rozmówców opowiadają historię wspólnoty młodych ludzi, którzy zintegrowali swoje pasje i marzenia w szarym okresie stanu wojennego. Muzyczna Scena Trójmiasta była w tym czasie awangardą i promieniowała na cały kraj.

Zespoły takie, jak Bielizna, Pancerne Rowery, Po Prostu, Apteka, Oczi Cziorne, Bóm Wakacje w Rzymie, Polish Ham i wiele innych budowały alternatywny świat w ponurej rzeczywistości, a niektóre przetrwały do naszych czasów.
Po filmie odbędzie się spotkanie i dyskusję z Yachem Paszkiewiczem i Tymonem Tymańskim.

Ceny biletów na seans filmowy:
14 zł bilet normalny,
12 zł bilet ulgowy


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także