Ubliżał i groził załodze karetki

Fot. KMP Toruń

Wulgarnie ubliżał załodze karetki, groził im pobiciem, kopał drzwi karetki  i uderzał pięściami w szybę drzwi bocznych, aż w końcu ją uszkodził. Wczoraj z ust śledczych mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy publicznych- ratowników medycznych oraz gróźb karalnych. Może mu za to grozić  do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 19 marca, około godziny 6:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o awanturującym się mężczyźnie, który wybił szybę w karetce.

– Cała sytuacja zaczęła się od wezwania o pomoc pogotowia ratunkowego na ul. Rudacką w Toruniu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Osoba zgłaszająca informowała, że kobieta będąca pod wpływem alkoholu nagle źle się poczuła i ma duszności. Dyspozytor na miejsce skierował karetkę.

Po dojechaniu na miejsce sanitariusze wprowadzili kobietę do karetki, aby użyć sprzętu specjalistycznego i przeprowadzić badania. Wtedy 25- letni chłopak dziewczyny koniecznie chciał wejść do pojazdu. Ratownicy medyczni  odmówili tłumacząc, że przepisy zabraniają przebywania w karetce innym osobom niż pacjenci.

– Mężczyzna  będący pod wyraźnym wpływem alkoholu nie dawał za wygraną – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Zaczął wulgarnie ubliżać załodze i groził im pobiciem. W końcu tak mocno kopał drzwi karetki i uderzał pięściami w szybę drzwi bocznych, aż w końcu ją uszkodził. Następnie uciekł.

Policjanci z Podgórza skierowani do tego zdarzenia szybko ustalili mężczyznę i zatrzymali go. Ponieważ  stan trzeźwości zatrzymanego budził poważne wątpliwości został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj (20.03.) z ust śledczych usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy publicznych- ratowników medycznych oraz gróźb karalnych. Może mu za to grozić  do 5 lat pozbawienia wolności.

Posted Under