Uczciwy 9-latek nagrodzony przez toruńskich policjantów

Komendant Komisariatu na toruńskim Podgórzu – nadkom. Jacek Wolfram postanowił nagrodzić postawę małego bohatera (fot. policja)

Kilkaset złotych odzyskał jeden z mieszkańców Torunia dzięki uczciwemu 9-latkowi. Chłopak nie zastanawiał się ani chwili, co zrobić ze znalezionym portfelem. Saszetkę wraz z dokumentami przekazał nauczycielom, ci zaś policji.

Jakub Szmurło – uczeń III klasy SP nr 17 w Toruniu, kilka tygodni temu brał udział w akcji sprzątania świata. Podczas zbierania śmieci w okolicach szkoły chłopiec odnalazł portfel.

– W środku było kilkaset złotych oraz dokumenty właściciela – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Jakub nie zastanawiał się długo co zrobić ze znaleziskiem. Od razu przekazał portfel swoim nauczycielom. Grono pedagogiczne skontaktowało się z policjantami, którzy dotarli do właściciela i zwrócili mu zgubę.

Komendant Komisariatu na toruńskim Podgórzu – nadkom. Jacek Wolfram postanowił nagrodzić postawę małego bohatera. W poniedziałek, 21 grudnia, odwiedził szkołę, do której uczęszcza Jakub.

– W obecności nauczycieli i dyrekcji szkoły, przed całą klasą komendant wręczył uczciwemu znalazcy dyplom i pamiątkową maskotkę – dodaje przedstawiciel policji. – Gratulując małemu bohaterowi nadkom. Jacek Wolfram podkreślał, że warto być uczciwym. Wyróżniony 9-latek był niezwykle wzruszony i nieco zakłopotany, kiedy przyjmował gratulacje. Nie spodziewał się, że po tym, jak znalazł i zwrócił znaleziony portfel zostanie nagrodzony w tak szczególny sposób.

Gratulacje odebrała również obecna na spotkaniu mama Jakuba. Policjanci i grono pedagogiczne zgodnie pochwalili taką postawę, która wychowuje i kształci w duchu zrozumienia dla innych, odpowiedzialności, sprawiedliwości i uczciwości.