Ukradł kamery. Próbował włamać się do restauracji

Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia (fot. sxc.hu)

Kradzież pieniędzy z automatu do gier była przyczyną włamania do jednej z restauracji w Toruniu. Pijany 28- latek wybił szybę w drzwiach lokalu gastronomicznego. Wcześniej ukradł kamery zamontowane na budynku, aby zatrzeć ślady swojej przestępczej działalności. Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

Włamywacz został przyłapany wręcz na gorącym uczynku przez kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, którzy pełnili służbę w tamtym rejonie pojazdem nieoznakowanym.

Funkcjonariusze dostrzegli incydent podczas patrolu przy ul. Żwirki i Wigury. Na pierwszym piętrze pawilonu dostrzegli jakąś postać. Okazało się, że to mężczyzna, który wybił szybę w drzwiach wejściowych do restauracji po to, żeby wejść do wnętrza i okraść jeden z automatów do gier.

Tego zamiaru jednak nie osiągnął, gdyż udaremnili mu to policjanci. Jak się okazało, włamywacz chwilę wcześniej ukradł dwie kamery przemysłowe zamontowane na budynku, aby nie pozostawiać dowodów swojej przestępczej działalności. Charakterystyczne zachowanie zatrzymanego wymusiło badanie jego stanu trzeźwości włamywacza.

Urządzenie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz podejrzanemu może grozić do 10 lat więzienia.