Ukradł pieniądze i pobił lokatorów. Pijany 15-latek zatrzymany przez policję

O losie nastoletniego rozbójnika zdecyduje Sąd Rodzinny i ds. Nieletnich

Pijany 15-latek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu na Rubinkowie. Chwilę wcześniej nastolatek ukradł pieniądze z portfeli w domu na osiedlu Nad Doliną w Toruniu. Aby móc zabrać pieniądze rozbójnik pobił domowników. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 8 grudnia, około godz. 5.30 nad ranem. Sprawca wykorzystując nie zamknięte na klucz drzwi do jednego z domów dokonał kradzieży kilkudziesięciu złotych. W tym czasie domownicy jeszcze spali. Nastolatek zachowywał się na tyle głośno, że zbudził mieszkańców. Ci widząc co się dzieje próbowali go zatrzymać. W celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia młody chłopak pobił 29-latka oraz jego 18-letnią znajomą i uciekł.

O zdarzeniu został poinformowany dyżurny z komisariatu z Rubinkowa, który natychmiast wysłał w tamtym kierunku patrole. Po kilku chwilach nastolatek został zatrzymany. Okazało się, że ma on dopiero 15 lat i pomimo młodego wieku ma ponad promil alkoholu w organizmie. Dzisiejszą noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka w Bydgoszczy.

Dzisiaj funkcjonariusze wykonają czynności z udziałem nieletniego. O dalszym jego losie zadecyduje sąd dla nieletnich.