Ukradł, pobił ochroniarza i uciekł. 29-letni obcokrajowiec zatrzymany

Fot. KMP Toruń

Próbował opuścić sklep, nie płacąc za wzięty towar. Kiedy na drodze stanął mu ochroniarz, pobił go i uciekł. Przed stróżami prawa schował się na pierwszym piętrze bloku przy ul. Batorego. Teraz 29-letniemu obcokrajowcowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie swój początek miało 4 lutego około godziny 14.00. Mężczyzna, z drugą, nieustaloną dotąd osobą, w jednym ze sklepów sieciowych przy ul. Bażyńskich, skradł kilkanaście sztuk wyrobów cukierniczych. Uniemożliwić to sprawcom próbował ochroniarz.

– 29-latek, chcąc utrzymać w posiadaniu przedmioty, użył siły fizycznej w stosunku do pracownika ochrony – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowa KMP Toruń. – Podczas szarpaniny ze sprawcą udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Pozostałe złodziej zabrał ze sobą i uciekł.

O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny policji, który skierował w miejsce zdarzenia policjantów prewencji z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Funkcjonariusze od razu zaczęli poszukiwani mężczyzny, którego rysopis zapamiętali świadkowie.

– Po upływie około pół godziny patrol zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi – tłumaczy rzecznik prasowa. – Ten, chcąc ukryć się przed stróżami prawa, wbiegł na pierwsze piętro jednego z bloków przy ul. Batorego. Po zatrzymaniu okazało się, że to 29-letni obcokrajowiec. Z ust śledczych usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

We wtorek, na wniosek prokuratora, mężczyznę doprowadzono do toruńskiego sądu. Ten, po zapoznaniu się z całością zgromadzonego materiału, zdecydował zastosować dla podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za dokonany czyn grozi mu jednak do 10 lat więzienia.

Posted Under