Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Ukradł rower z balkonu na pierwszym piętrze. Policja udowodniła mu kilkanaście podobnych przestępstw
Michał Ciechowski 1 kwietnia, 2015, 23:43 997
01kwie2015row2
Nastolatkowi już postawiono zarzuty (fot. policja)

Do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, któremu policjanci zarzucają kradzież rowerów. Nastolatek został zatrzymany po jednym z takich czynów, do którego dopuścił się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Toruniu.

– Około godz. 3:00 mieszkaniec ulicy Bażyńskich powiadomił policjantów o tym, że przed chwilą ktoś ukradł z jego balkonu rower – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Zgłaszającego, który mieszkał na pierwszym piętrze obudziły jakieś dźwięki dochodzące zza okna. Wtedy spostrzegł na balkonie postać. Kiedy wyszedł zobaczyć co się stało, okazało się, że z balkonu zniknął przypięty do balustrady rower.

Ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa zajęło funkcjonariuszom kilka godzin. Kryminalni zaangażowani w tę sprawę skrupulatnie zbierali ślady i dowody, które ostatecznie doprowadziły ich do 18-letniego mieszkańca osiedla Dębowa Góra.

– Typowania okazały się strzałem w dziesiątkę – dodaje policjant. – Dochodzenie potwierdziło, że to właśnie zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna wspiął się na balkon, przeciął linkę zabezpieczającą rower i ukradł go. Kryminalni podejrzewali, że nie było to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 18-latek.

Wnikliwa analiza śladów i dowodów zebranych w toku postępowań dotyczących podobnych czynów doprowadziła policjantów do wniosku, że mężczyzna od października ubiegłego roku do chwili zatrzymania ukradł w sumie 14 rowerów. Działał gównie na Bydgoskim Przedmieściu i Osiedlu Mokrym. Kradł jednoślady pozostawione na ulicach bądź klatkach schodowych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także