Ukradł telefon komórkowy, następnie go sprzedał. Rozbójnik i paser zatrzymani

Oprócz zatrzymania 20-latka, policjantom udało się ustalić 55-letniego pasera, który już usłyszał zarzuty (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który w minionym tygodniu w rejonie Starego Miasta napadł na mężczyznę i zabrał mu telefon komórkowy. Do sprawy został również zatrzymany 55-letni paser, któremu rozbójnik sprzedał aparat.

– Do zatrzymania 20-latka doszło wczoraj – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Mężczyzna jest podejrzany o pobicie i kradzież telefonu komórkowego. Sprawcą okazał się mieszkaniec Chełmży.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Sikorskiego w Toruniu. Pokrzywdzony został zaczepiony przez młodego mężczyznę, który poprosił go o telefon tłumacząc, że musi zadzwonić. Ofiara przestępstwa, w obawie o swoje bezpieczeństwo oddała telefon, już go nie odzyskując.

Oprócz zatrzymania 20-latka, policjantom udało się ustalić 55-letniego pasera, który już usłyszał zarzuty.

Postępowania prowadzone przez policjantów dały podstawę do przedstawienia 20-letniemy mieszkańcowi Chełmży zarzutu dwóch kradzieży, których dokonał w maju i przywłaszczenie telefonu w kwietniu tego roku. Policjanci wykazali, że mężczyzna w maju 2014r. dwukrotnie okradł jeden ze sklepów przy ul. Sukienniczej. Wtedy to jego łupem padały pieniądze i towar warte w sumie kilkaset złotych.

O dalszym losie rozbójnika zdecyduje sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi do mu kara do 12 lat więzienia.