Ulica Jabłońskiego na finiszu

bitumiczne. Pod koniec tygodnia zostanie ułożona ostatnia warstwa asfaltu. Prace modernizacyjne potrwają do 12 listopada. Ich koszt to 391 899,17 zł. (fot. nadesłane)

Prace drogowe w listopadzie trwają w kilku miejscach Torunia. Gruntowe, zniszczone nawierzchnie ustępują miejsca kostce lub asfaltowi. Wszystkie te prace są realizowane w ramach budowy i modernizacji sieci dróg lokalnych w mieście.

– Toruń, w 2015 roku, przeznaczył na ten cel ponad 13 mln zł – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. – Do końca roku, w ramach tych środków, zostanie przebudowanych prawie 7,1 km dróg lokalnych.  Jedną z ulic realizowanych w ramach budowy i modernizacji sieci dróg lokalnych jest ulica Jabłońskiego na Podgórzu.

Prace trwają na odcinku od ul. Iwanowskiej do ul. Okólnej.  Obecnie zakończyły się tam roboty brukarskie. Została ułożona kostka betonowa o grubości 8 cm. Z kolei na odcinku od ul. Letniej do Okólnej drogowcy prowadzą prace bitumiczne. Pod koniec tygodnia zostanie ułożona ostatnia warstwa asfaltu.

Prace modernizacyjne potrwają do 12 listopada. Ich koszt to 391 899,17 zł.