Ulica Konstytucji w przebudowie. Nowa jezdnia i miejsca parkingowe

Korekta niebezpiecznych miejsc, ogólnodostępne miejsca do parkowania, nowa jezdnia po stronie południowej- tak będzie wyglądała po przebudowie ulica Konstytucji 3 Maja. Drogowcy z firmy PBDI weszli na plac budowy. Prace rozpoczęły się od ul. Ligi Polskiej i będą realizowane w kierunku ul. Ślaskiego (fot. nadesłane)

Korekta niebezpiecznych miejsc, ogólnodostępne miejsca do parkowania, nowa jezdnia po stronie południowej- tak będzie wyglądała po przebudowie ulica Konstytucji 3 Maja. Drogowcy z firmy PBDI weszli na plac budowy. Prace rozpoczęły się od ul. Ligi Polskiej i będą realizowane w kierunku ul. Ślaskiego  . 

– Trwa odhumusowanie terenu i rozbiórka ogrodzeń, które wygradzały parkingi strzeżone. W najbliższych dniach ruszymy z robotami gazowymi i ziemnymiwyjaśnia Piotr Leśnik, kierownik budowy z ramienia PBDI S.A.  Na tym etapie prac wykonawca nie przewiduje utrudnień w ruchu.

Warto wiedzieć:

Po przebudowie, ulica Konstytucji 3 Maja zyska po stronie południowej drugą jezdnię. Prace będą prowadzone na odcinku liczącym około 900 metrów od ul. Ślaskiego do pl. Honorowanych Dawców Krwi. Na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Ślaskiego powstanie rondo. Wykonana zostanie także korekta skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Wyszyńskiego. Dzięki temu zwiększy się czytelność, przepustowość i przejrzystość układu drogowego. Ze statystyk policyjnych wynika, że każdego roku na ulicy Konstytucji 3 Maja dochodzi do około 40 zdarzeń drogowych, co potwierdza potrzebę przebudowy ulicy.

Korekta niebezpiecznych miejsc, ogólnodostępne miejsca do parkowania, nowa jezdnia po stronie południowej- tak będzie wyglądała po przebudowie ulica Konstytucji 3 Maja. Drogowcy z firmy PBDI weszli na plac budowy. Prace rozpoczęły się od ul. Ligi Polskiej i będą realizowane w kierunku ul. Ślaskiego .

Jeśli chodzi o miejsca do parkowania w tym rejonie, warto wspomnieć, że w tym roku MZD niezależnie od 180 miejsc, które powstaną w ramach przebudowy Konstytucji 3 Maja, wybuduje 133 miejsca do parkowania, z czego 67 powstanie przy ul. Ślaskiego, 51 miejsc na ul. Ligi Polskiej, 3 przy ul. Stawisińskiego i 12 miejsc przy ul. Olimpijskiej.