UMK: rozegrano VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par

Turniej odbył się w listopadzie na Wydziale Teologicznym (fot. nadesłane)

Absolwenci i studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozegrali VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par, organizowany przez Program „Absolwent UMK” oraz Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Do zmagań przystąpiło 17 duetów. Rozegrano 15 rund, co oznacza, że wyniki turnieju miały charakter bardzo wymierny.

Ostatecznie wygrał duet Ewa i Przemysław Kitowie (62,86 proc.). Drugie miejsce zajęli Antoni Stawikowski i Ryszard Musielak (61,9 proc.), zaś trzecie – Andrzej Płusa i Jacek Kostrzewski (60 proc.), którzy debiutowali w tej rywalizacji.

– Zmagania miały charakter towarzyski, ale jak zwykle organizatorzy przygotowali upominki dla najlepszych par – mówi Kinga Nemere-Czachowska, koordynatorka Programu „Absolwent UMK”. – Tym razem były to: kalendarze ścienne i książkowe na rok 2015, vouchery do kina oraz książki o tematyce brydżowej.

Towarzyskie turnieje par na UMK odbywają się dwa razy do roku. Najbliższy zostanie rozegrany prawdopodobnie w marcu.

– W październiku uruchomiliśmy na uczelni Klub Brydżowy, w ramach którego co tydzień w środy o godz. 18 w Uniwersyteckim Centrum Sportu odbywają się warsztaty gry dla początkujących – dodaje koordynatorka. – Pod okiem instruktora-absolwenta można nauczyć się grać w brydża. Po jego rady zasięgać mogą także gracze bardziej zaawansowani, którzy korzystają z okazji, aby ćwiczyć swoje umiejętności.