Umowa na parkomaty podpisana

Parkomaty mają być wyposażone w baterie słoneczną i akumulatory

Będą miały wiele nowinek technicznych, które w praktyce ułatwią parkowanie w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania. Mowa o nowych parkomatach, które zaczną działać na początku sierpnia tego roku. Dziś toruńscy drogowcy podpisali z firmą City Parking Group S.A. umowę na zainstalowanie i obsługę nowych parkomatów.

–Bardzo się cieszymy, że Toruń stanie się naszym klientem. W tej chwili działamy w około 40 miastach w Polsce. Na rynku jesteśmy obecni od 20 lat. Obsługujemy strefy płatnego parkowania m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Chełmnie, Grudziądzu i Świeciu. Nasza firma działa także w Czechach i na Słowacji-mówił podczas podpisywania umowy Michał Wikliński, prezes City Parking Group S.A.

Nowe parkomaty to nowe rozwiązania techniczne! Kierowcy za postój będą mogli płacić nie tylko bilonem, ale także płatniczą kartą zbliżeniową. Z takiej możliwości korzystają obecnie jedynie kierowcy w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

To nie jedyne nowoczesne i wygodne rozwiązania. Od sierpnia b.r. w parkomatach będzie można uiszczać opłatę dodatkową (określaną potocznie jako karę) otrzymaną w przypadku nieopłaconego parkowania. Będzie to duże ułatwienie nie tylko dla kierowców odwiedzających nasze miasto, ale także i dla mieszkańców. Po otrzymaniu wezwania sprawę będzie można załatwić w parkomacie, a nie jak to jest obecnie jedynie w kasie MZD.

– Nowe urządzenia zostaną przystosowane do obsługi karty miejskiej, której wprowadzenie planowane jest w 2015 roku w ramach projektu kolei metropolitalnej BiT City – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik MZD Toruń.

Parkomaty mają być wyposażone w baterie słoneczną i akumulatory. Nie będzie więc konieczności ich podłączania do energii elektrycznej. Dodatkowo biuro strefy będzie wyposażone w stanowisko, które za pomocą łączności GPRS będzie otrzymywało bieżące informacje na temat pracy i poprawności działania parkomatów.

Umowa na parkomaty została zawarta na 6 lat. Kontrakt jest wart 5.318.398,18 zł.