Uprawiał marihuanę na działce przy ul. Fabrycznej w Toruniu

Rośliny były ukryte przed wzrokiem postronnych osób zmyślnie skonstruowanym parkanem (fot. policja)

Wczoraj kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury 22-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dzień wcześniej funkcjonariusze na jednej z działek przy ul. Fabrycznej w Toruniu odkryli plantację marihuany. Kilkunastu krzaków konopi doglądał zatrzymany na miejscu 22-latek.

– Mężczyzna na użytkowanej przez siebie działce uprawiał marihuanę – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że ten mężczyzna może łamać prawo. Okazało się, że i tym razem ich typowania były trafne. Podczas przeszukania jednej z działek znajdującej się na terenie ogródków działkowych przy ul. Fabrycznej funkcjonariusze odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich.

Rośliny były ukryte przed wzrokiem postronnych osób zmyślnie skonstruowanym parkanem. Na miejscu krzewów doglądał właśnie 22-latek. Kryminalni zabezpieczyli w sumie 16 krzewów, z których można by uzyskać ponad 350 gramów gotowego narkotyku. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

– Wczoraj usłyszał zarzut za uprawę konopi – dodaje policjant. – Prokurator zadecydował, że 22-latek do czasu zakończenia postępowania będzie objęty policyjnym dozorem. Poza tym mężczyzna będzie musiał wpłacić kilkaset złotych poręczenia majątkowego.

Teraz może mu  grozić do 8 lat pozbawienia wolności .