Uroczysta inauguracja Igrzysk w Toruniu. Zagra zespół Feel

Fot. materiały prasowe

Już dziś odbędzie się uroczyste otwarcie XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Toruń 2017, podczas którego zagra zespół Feel.

Ceremonia otwarcia Igrzysk rozpocznie się o godzinie 20:30 w hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń. Wejścia na halę zostaną otwarte o godz. 19:30.

Po uroczystym rozpoczęciu igrzysk oraz powitaniu zawodników z całego świata wystąpi popularny zespół Feel. Wstęp na koncert jest wolny.

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne to największa impreza sportowa na świecie, adresowana do Polaków mieszkających za granicą. Igrzyska są dla nich okazją do rywalizacji sportowej i spotkania z rodakami z różnych stron świata, ale przede wszystkim do odwiedzenia rodzinnego kraju i poznania jego walorów turystycznych. Tegoroczne igrzyska odbywają się w Toruniu po raz drugi i potrwają od 29 lipca do 6 sierpnia 2017 roku.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i miasto Toruń. Impreza odbędzie się pod auspicjami Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, a swym Honorowym Patronatem objął ją Prezydent RP Andrzej Duda.