Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Urząd Miasta zachęci mieszkańców do sprzątania po psach
Maciej Koprowicz 21 września, 2013, 20:30 Na własnym podwórku

Rekuperator. To nie tytuł nowego filmu akcji, ale nazwa urządzenia, które w Toruniu ma walczyć z problemem psich odchodów.

Maszyna będzie nagradzać właścicieli psów, którzy sprzątają po swoich ulubieńcach. Po wrzuceniu kupy zwierzaka do urządzenia należy pociągnąć za wajchę i wylosować obrazki. Jeśli będą one identyczne, szczęśliwy właściciel czworonoga będzie mógł odebrać nagrodę.

W ten niecodzienny sposób władze miejskie planują zmienić podejście psich panów do sprzątania po pupilach.

– Musimy mieć i nawyk sprzątania po swoim psie, i wiedzę, dlaczego warto to robić – mówi Magdalena Krzyżanowska z Urzędu Miasta. – Bez wątpienia sprzątanie po naszych zwierzętach wpływa na estetykę miejsc, w których przebywamy.

Rekuperator jest efektem ekologicznej akcji „Think Blue” firmy Volkswagen, przeprowadzonej w trzech miastach Polski – Toruniu, Gdańsku i Poznaniu. W sierpniu w głosowaniu na Facebooku toruńscy internauci wybierali spośród trzech urządzeń, które miały zachęcać do pozytywnych, ekologicznych zmian w środowisku. Rekuperator pokonał barometr nastrojów i rower przeciwsłoneczny.

Maszyna pojawi się już w październiku na osiedlu na Skarpie. Torunianie będą mogli z niej korzystać w parku za ulicą Mossakowskiego, w miejscu, gdzie krzyżują się jego główne alejki.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także